Latest


0 Comment

U Divorcua Pas 10 Vitesh Martesë, 32 Vjeçarja Rrëfen Torturën Nga Ish-burri

Merita është 32 vjeç me origjinë nga Shkodra. Ajo është divorcuar pas 10 vitesh e martuar për...

By Irena / November 25, 2019

0 Comment

Përshtypjet e një gruaje shtatzanë

Lexova diku para disa kohësh se në momentin që një grua merr vendim për të lindur një fëmijë,...

By Irena / August 28, 2019

0 Comment

Poezi E Lënë Në Mes...

Do ta kesh keq kur të të marr malli për mua, Kur të kuptosh qē nuk jam një ëndërr larg Kur...

By Irena / January 29, 2019


0 Comment

Ti Nuk Vlen

Ti nuk vlen, as sa një kartë telefoni Ti nuk vlen, as sa një kërkim i thjeshtë pulti për të ndryshuar...

By Irena / January 25, 2019

0 Comment

Vjetërimi I Dashurisë

Më është vjetëruar dashuria jote, Më ka dalë prej qejfit... Edhe ti vetë je zvogëluar, plakur,...

By Irena / January 24, 2019

0 Comment

Unë Nuk Kam Atdhe!

Unë nuk kam atdhe! Atdheun ma marrin me vete çdo ditë të ikurit, nën kēpucë, në pakot e vockla...

By Irena / November 23, 2018


Empowering Women In Politics

You will find inside introductory words by Gazmend Oketa, Arben Malaj & Gjergj Bojaxhi and interviews of women in politics like Lindita Nikolla, Grida Duma, Evjeni Kote and many more accompanied by the closing words of the Ambassador Florian Raunig, Head of OSCE Presence in Albania.
EglaDent
Front Row
Successful worth-reading publications
0 Comment

Romët nga vijnë dhe ku shkojnë…

Romët mbërritën në Evropë rredh shekullit të 11-të. Sipas të dhënave për ta ata emigruan pas pushtimit...

By Irena / December 7, 2013

0 Comment

Historia E Duhanit Radioaktiv

Shqiptaret protestojnë fort këto dite për çështjen e Lendeve kimike apo armeve te tilla qe mund...

By Irena / November 15, 2013

0 Comment

Mjekët, si ”na vrasin” nëpër spitale

Gentian Çuhllaji dha shpirt në mbrëmjen e së dielës, dy javë më parë. Ndodhi vetëm një orë...

By Irena / July 5, 2007


0 Comment

Në vitet 40-të, atëherë kur shtëpitë publike nuk ishin tabu

Dikur dy qytete e mëdha Tirana dhe Shkodra gëlonin nga shtëpitë publike. Legjenda, faktet dhe e vërteta...

By Irena / June 2, 2007

0 Comment

Rrugë e mundimshme drejt gjeniut

Që Gjergji një ditë do të ishte bërë matematikan, familjes së tij nuk ja kish marrë mendja. Djali...

By Irena / May 6, 2007

0 Comment

Mig 19, Piloti Që I Shpëtoi Shtetit 16 Milionë USD

Historia e Hasip Budos, që në manovrat e 19 korrikut ‘74 nuk iu hap rrota e parë Im atë e ndjeu...

By Irena / March 10, 2003